Tady se ptejte

Na starém blogu bylo Fórum, abyste mohli diskutovat a případně mi něco vzkázat. A tak takové podobné Fórum otevírám na přání jedné čtenářky i tady.
Renata

36 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Tak co? Kdo má přečteno?
Já už jo a musím říct, že každým dalším dílem je to lepší a lepší. Jenom se bohužel vrství další a další otázky.:-( Furt dumám nad Arthosem a Marinou, nedá mi to spát.(Dál už psát o tom nebudu, abych neprozradila nějaké spoilery vám, kteří jste ještě nepřečetli celou Čtverku. :-))
Jediná nevýhoda této knihy........je moc krátká. Měla jsem ji zblajzlou za chvíli. :-D

Unknown řekl(a)...

Jo a dávám sem odkaz na Chat Rafaelka, kdyby ho někdo hledal.

http://miniaplikace.blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=299852

Unknown řekl(a)...

Holky novinka!
Pro srandu králíkům jsem se koukla na Knížní klub, jestli tam náhodou nemají Rafaelku. Myslela jsem to jenom ze srandy, protože vím, že jsou naprosto vyprodané a...............oni tam JSOU! 2. i 3. díl tam je!
https://www.bux.cz/knihy/vyhledavani/index$400.html?fulltext=rafaelova+%C5%A1kola&filter=ALL&filter=AVAILABLE&ord=RELEVANCE-false

To je co?

Unknown řekl(a)...

Protože Rafaelova škola se nachází poblíž Berouna, a tudíž i poblíž řeky Berounky, nemohu jinak, než se s Vámi podělit o tento článek a zeptat se Vás na názor. Mě osobně je z toho smutno.
http://www.novinky.cz/ekonomika/396443-plany-protipovodnove-hraze-na-berounce-desi-nejen-ekology.html?source=FBS

Renata Štulcová řekl(a)...

Děkuju, taky jsem včera zírala. Nejen jako milovnici přírody a rodného Křivoklátska ale i jako promovanou geografku mě to vyděsilo. Jen doufám, že takové blbosti neprojdou. Zase budou volby, vše se změní, tím se uklidňuju. Navíc je hodně lidí, kteří jdou do boje za záchranu Berounska. Stejně si v týdnu promyslím článek o Křivoklátsku, co mě na něm přitahuje. :-)

Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...

My byli se školou v rámci obratlovců ČR u Berounky mezi Srbskem a Karlštejnem, představa že by měli zničit snad jedinou větší řeku, která má neupravované koryto, mě upřímně řečeno dost vytočila. V době, kdy je snaha vracet řeky do jejich původního stavu, je tohle opravdu nahlavu.

Unknown řekl(a)...

Chtěla jsem se jen zeptat, jelikož jsem 4. díl našla jen jako e-knihu, kdy bude k dostání i jako normální kniha?

Renata Štulcová řekl(a)...

Bohužel papírová kniha by vyšla, jen kdyby se stal zázrak a já vydělala prodejem e-knihy tak velké peníze, abych se mohla tvorbě papírové knihy věnovat na plný úvazek, zaplatit tiskárnu a navíc ještě sama knihu pak rozesílat. Proto je v českých poměrech e-kniha jediné řešení.

Bambulín řekl(a)...

Dobrý den.
Plně se pod to můžu podepsat.
Marina a Arthos? - jasná věc - dokonce je to na začátku knížky napsáno ;-)
Těším se na další díl.

Ela řekl(a)...

Dobrý den, paní Štulcová,
měla bych jednu takovou malou prosbičku, doufám, že to není ode mě moc troufalé. Chtěla jsem Vás poprosit, jestli by se v kvintě Rafaelovy školy nemohlo objevit třeba trocha víc těch Marininých věšteckých karet od Aine. Já je vždycky měla hodně ráda a dokonce jsem si je taky nakreslila a vyrobila. Nebo jestli to není možné dát to pětky, nemohla by jste třeba dát sem na blog nějaké návrhy na takové další podobné věštecké karty? Já bych si je ráda taky vyrobila, abych jich měla trochu víc. Nechci se mýlit, ale myslím, že ve čtyřce se žádná věštecká karta neobjevila. Jinak předem moc děkuji :)

Unknown řekl(a)...

Dobrý den, na čtvrtý díl jsme se já i moje dvě dcery velmi těšily. Dnes jsme jej dočetly jedním dechem a moc se nám líbil. Již se strašně těšíme na další pokračování.
Ráda bych se zeptala, kdy asi plánujete vydat třebe zase elektronicky 5. díl? děkuji moc.
Ještě si dovolím poradit čtenářům, kteří se také těšili na 4. díl a nemají možnost, jak jej přečíst. Zjistila jsem, že většina knihoven má ve své nabídce i půjčování čteček, takže je možné využít i tuto možnost. Při vrácení je třeba knihu ze čtečky zase smazat.

Unknown řekl(a)...

Já 4.díl Rafaelky bohužel ještě nemám četla sem jen to co je na wattpadu ale i tak si myslím že ta kniha bude dokonalá a moc se těším až vyjde a koupím si ji.No a Marina a Arthos to už jen s tím kouskem 4.dílu mam jasno oni k sobě patří a už od 1.dílu sem si to přála mám Arthose neskutečně ráda a tahle "náhoda hvězd" se mi moc moc moc líbí

Anet Šafandová řekl(a)...

"O rok a půl později" Zázraky se dějí :)

Renata Štulcová řekl(a)...

:-) To je pravda. Zřejmě nás má ta kniha naučit věřit na zázraky. Pak se budou dít.

Renata Štulcová řekl(a)...

Slibuju, že v pětce na ně nezapomenu. :-)

Anonymní řekl(a)...

Úplně souhlasím. Stíhám to i s povinnou četbou.
Celou čtyřku už mam dvakrát za sebou. Neví někdo kdy vyjde 5.díl? To čekání je hrozné

Anonymní řekl(a)...

Moc se těším až si přečtu novou knížku. Ačkoliv jsem trochu zklamaná z nových obalů. (prosím neberte to jako urážku) Starší obaly byly krásně ilustrované, a právě to mě ihned zaujalo. Díky tomu jsem Rafaelku začala číst, proto mi teď ta volba nových obalů nesedí... Chápu důvod a tak, ale stejně mi to přijde škoda. Staré obaly ke knížce tak jako více ladily ☺️

Anonymní řekl(a)...

Můžu se zeptat kdy vyjde pátý díl Rafaelky??? Už se nemůžu dočkat.

Renata Štulcová řekl(a)...

Pátý díl bude na podzim 2018.

Anonymní řekl(a)...

Hele,
vzpomínáte na dva detaily z knih? Prvním byl: Marina měla sen o tom, že se dostala ke zraněnému Lvu. Vzpomínala na to, že jej může zachránit atd.. Následně jej našla v altánu, kde se k ní otočil zády. Druhý: Z pátého dílu Mariino vidění o minulém životě, kde bylo přímo řečené, že léčila svůj lid.
Povšimněte si: zraněného Lva (její lásky) a Mariiny schopnosti léčení. Přidejte k tomu fakt, že Štulcová pracuje s legendami, pověstmi apod.
Nepovšiml si někdo z vás spojitosti s Tristanem a Isoldou? Ano, není to přesně na kopírák, ale prvky s motivy tam jsou... Jen ten konec mi nepřidává optimismus.
Samozřejmě je to pouze domněnka.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
mohla bych se zeptat, kdy uvidíme na pultech Vlasy dryád?

Děkuji za případnou odpověď. :-)

Anonymní řekl(a)...

dobrý den zajímalo by mě, jestli jste karty které dala Aina Marině v primě, dělala podle nějakých konkrétních karet jestli ano mohla by jste mi napsat jak se jmenují. Vaše knihy miluji a byla bych moc ráda za odpověď.

Anonymní řekl(a)...

ráda bych se zeptala kdo je Šárka a Jenda nějak jsem si toho nevšimla, předem děkuji za odpověď.

Renata Štulcová řekl(a)...

Ne, ty si vymýšlím. Žádné takové nejsou.

Renata Štulcová řekl(a)...

Spolužáci. Jsou jedni z nejtišších.

Unknown řekl(a)...

Nevím jestli jsem to dobře pochopili ale to tedy znamená že jsou driady? Také by mě ještě zajímalo jestli neuvažujete o 2. serii?

Unknown řekl(a)...

Nechtěla by jste tyto karty někdy vydat?

Renata Štulcová řekl(a)...

Chtěla, jenže to je finančně náročné.

Renata Štulcová řekl(a)...

Ano, jsou dryády. O druhé sérii jsem nepřemýšlela. Zatím mě čeká náročný poslední osmý díl. Navíc by to muselo být nějak jinak.

Anonymní řekl(a)...

Dobře, moc děkuji

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den mohu se zeptat kdy budou pokladnice kentauru? Horim nedockavosti

Renata Štulcová řekl(a)...

Přesné datum zatím nevím.

Anonymní řekl(a)...

Děkuji

Anonymní řekl(a)...

Prosím,alespoň přibližné datum ... Ať je na co se těšit

Renata Štulcová řekl(a)...

Zatím opravdu nevím.