Mobilní aplikace - Rafaelka

Aplikace funguje jak na Androidech, tak i na iPhonech, což jsem sama otestovala. A co v ní najdete?

Můžete se přenést do tohoto blogu Rafaelka, dále do facebookové skupiny čtenářů nazvané Rafaelova škola. Pak také na mé webové stránky, na oficiální facebookovou stránku Rafaelovy školy, na Youtube, kde bude brzy další video k Rafaelce, na Twitter, kam často něco o Rafaelce přidávám.

A samozřejmě na konci aplikace najdete e-mailovou adresu, kdybyste se rádi na něco zeptali ohledně Rafaelky.

Jak si ji stáhnout se dozvíte na následujících řádcích. Nejdříve se věnuji více rozšířeným Androidům, níže najdete, jak dostanete aplikaci do iPhonu.


A) Aplikace pro Android

Než začnete stahovat, otevřete si Nastavení a v něm Zabezpečení

Tam si najděte Neznámé zdroje - Povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů

Možná jste to již dávno udělali, protože ne vše si stahujeme do Androidu z Google prodejny.

Když máte hotovo, otevřte si na mobilu internet a tuto stránku. Klikem TADY  se dostanete na stránku, z které si aplikaci stáhnete. Uvidíte tam dva odkazy  Stáhnout ji můžete pomocí odkazu, v kterém je obrázek malinkého zeleného androida (viz červená šipka v obrázku).
Vpravo uvidíte i náhled a můžete si předem na počítači zkusit, jak bude aplikace běhat. Ovládá se pomocí tří vodorovných čárek - což je menu aplikace.


Po stažení si ji musíte najít v Nastavení ve Správci souborů mezi Staženými soubory a nainstalovat. Teprve pak se objeví její ikonka s Marininou hlavičkou na ploše mobilu. 

B) Aplikace pro iOS (iPhone)

Nejprve si otevřte na mobilu internet (doporučuje se všeobecně Safari) . 

Pak si otevřete tuto stránku. Klikem TADY  se dostanete na stránku, z které si aplikaci stáhnete. Uvidíte tam dva odkazy. 

Stáhnout ji můžete pomocí odkazu, v kterém je obrázek malinkého zeleného androida. Asi se divíte, ale po kliknutí na odkaz s červenou šipkou se vám otevře stránka, kde je nabídka stažení i pro iPhone i pro Android. 

Vpravo uvidíte i náhled a můžete si předem na počítači zkusit, jak bude aplikace běhat. Ovládá se pomocí tří vodorovných čárek - což je menu aplikace.

Až budete mít staženo, jděte do Nastavení - Obecné - Správa zařízení - Podniková aplikace - Ons Interactive Solutions a tam zvolte Důvěřovat

Poté se vám na ploše mobilu objeví ikonka s instalující se aplikací. Až bude hotovo, jukne na vás z ikonky Marinina hlavička. 
Žádné komentáře: