čtvrtek 27. října 2016

Máme 98. narozeniny a...

... blíží se konec roku, který tady v té kotlině slavili naši skuteční předkové už před více jak dvěma tisíci lety. Rok pro ně končil v těchto dnech, kdy poslední listí smývá stromům déšť. Všimli jste si, jak zvláštně kapky po těch listech šustí?
Asi si toho také v té době všímali. Vždyť žili v přírodě a spolu, nebyli odtrženi od svého kmene a od reality, schovaní v džungli velkým měst.

Ale určitě více než barevného listí si mnohem více všímali, zda je úroda sklizena, zpracována a uskladněna, dobytek poražen a jestli se o zbývající části stád dokážou postarat. Starostlivě počítali, aby vyšli se stravou přes dlouhou zimu. Ano, tak uvažují dobří hospodáři, teprve pak přichází čas na zábavu.
Historie a hvězdy tomu tak chtěly, že se naše země znovu zrodila právě v těchto zvláštních dnech před 98 lety. A my proto slavíme svátek nás všech, kdo jsme s naší českou zemí tisíce s tisíce let spjati.

A vy si také určitě vzpomínáte, že i virtuální Marina bude mít své narozeniny, a to přímo v ten nejtajemnější den...
a já vám přitom velice ráda prozradím, jak pokračuje práce na čtyřech dílech Rafaelky. Už jsem se zmiňovala na facebooku, ale ne každý ztrácí čas na podobných sítích, raději ještě napíšu i sem na blog, co náš čeká.

Ve středu jsem byla v nakladatelství a povídali jsme si s panem grafikem o obálce. Zatím neprozradím, jak bude vypadat. Ale hned, jak vám ji budu moci ukázat, se tady objeví. Je jasné, že se připravuje taková podoba obálky, aby se s určitými změnami dala použít pro všechny díly. I pro ty čtyři, co přijdou brzy, ale také pro ty další čtyři v budoucnu.

A kdy můžete knihy očekávat? Nakonec vílí jednička vyjde v únoru (A to bude hodně lidí rádo, protože ji stále někdo shání přes internet, ale prostě není k mání.), dvojka s nágami v březnu, trojka s Panem, očarovanými studenty a Aine v dubnu (To má Shakespeare narozeniny) a Vlnění nymf v květnu. To bude krásný rok 2017. Už se moc těším

A já už musím psát a psát, abych přemístila Vlasy dryád ze své mysli na papír.

PS: Jestli si budete chtít podiskutovat, můžete skočit na podobný článek TADY na starém blogu. Článek je téměř stejný, jen má jinou fotografii a jiné zakončení.


4 komentáře:

Jitka S. řekl(a)...

Na knižní nymfy se těším. Sice jsem je četla v elektronické verzi, ale kniha je kniha!

Renata Štulcová řekl(a)...

Taky se moc těším. Pořád mi to přijde jako zázrak. A máte pravdu, kniha je kniha.

Unknown řekl(a)...

Dá se kniha ještě koupit(jako e-kniha)
Ráda bych si ji tam koupila ,ale je to pozastavené��

Renata Štulcová řekl(a)...

Už nedá. Opravdu jsem prodej zastavila hned, jak jsem podepsala smlouvu. Od února knihy budou vycházet v papírové podobě.