Tady se ptejte

Na starém blogu bylo Fórum, abyste mohli diskutovat a případně mi něco vzkázat. A tak takové podobné Fórum otevírám na přání jedné čtenářky i tady.
Renata

74 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Tak co? Kdo má přečteno?
Já už jo a musím říct, že každým dalším dílem je to lepší a lepší. Jenom se bohužel vrství další a další otázky.:-( Furt dumám nad Arthosem a Marinou, nedá mi to spát.(Dál už psát o tom nebudu, abych neprozradila nějaké spoilery vám, kteří jste ještě nepřečetli celou Čtverku. :-))
Jediná nevýhoda této knihy........je moc krátká. Měla jsem ji zblajzlou za chvíli. :-D

Unknown řekl(a)...

Jo a dávám sem odkaz na Chat Rafaelka, kdyby ho někdo hledal.

http://miniaplikace.blueboard.cz/chatboard-ontario.php?id=299852

Unknown řekl(a)...

Holky novinka!
Pro srandu králíkům jsem se koukla na Knížní klub, jestli tam náhodou nemají Rafaelku. Myslela jsem to jenom ze srandy, protože vím, že jsou naprosto vyprodané a...............oni tam JSOU! 2. i 3. díl tam je!
https://www.bux.cz/knihy/vyhledavani/index$400.html?fulltext=rafaelova+%C5%A1kola&filter=ALL&filter=AVAILABLE&ord=RELEVANCE-false

To je co?

Unknown řekl(a)...

Protože Rafaelova škola se nachází poblíž Berouna, a tudíž i poblíž řeky Berounky, nemohu jinak, než se s Vámi podělit o tento článek a zeptat se Vás na názor. Mě osobně je z toho smutno.
http://www.novinky.cz/ekonomika/396443-plany-protipovodnove-hraze-na-berounce-desi-nejen-ekology.html?source=FBS

Renata Štulcová řekl(a)...

Děkuju, taky jsem včera zírala. Nejen jako milovnici přírody a rodného Křivoklátska ale i jako promovanou geografku mě to vyděsilo. Jen doufám, že takové blbosti neprojdou. Zase budou volby, vše se změní, tím se uklidňuju. Navíc je hodně lidí, kteří jdou do boje za záchranu Berounska. Stejně si v týdnu promyslím článek o Křivoklátsku, co mě na něm přitahuje. :-)

Unknown řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...

My byli se školou v rámci obratlovců ČR u Berounky mezi Srbskem a Karlštejnem, představa že by měli zničit snad jedinou větší řeku, která má neupravované koryto, mě upřímně řečeno dost vytočila. V době, kdy je snaha vracet řeky do jejich původního stavu, je tohle opravdu nahlavu.

Unknown řekl(a)...

Chtěla jsem se jen zeptat, jelikož jsem 4. díl našla jen jako e-knihu, kdy bude k dostání i jako normální kniha?

Renata Štulcová řekl(a)...

Bohužel papírová kniha by vyšla, jen kdyby se stal zázrak a já vydělala prodejem e-knihy tak velké peníze, abych se mohla tvorbě papírové knihy věnovat na plný úvazek, zaplatit tiskárnu a navíc ještě sama knihu pak rozesílat. Proto je v českých poměrech e-kniha jediné řešení.

Bambulín řekl(a)...

Dobrý den.
Plně se pod to můžu podepsat.
Marina a Arthos? - jasná věc - dokonce je to na začátku knížky napsáno ;-)
Těším se na další díl.

Ela řekl(a)...

Dobrý den, paní Štulcová,
měla bych jednu takovou malou prosbičku, doufám, že to není ode mě moc troufalé. Chtěla jsem Vás poprosit, jestli by se v kvintě Rafaelovy školy nemohlo objevit třeba trocha víc těch Marininých věšteckých karet od Aine. Já je vždycky měla hodně ráda a dokonce jsem si je taky nakreslila a vyrobila. Nebo jestli to není možné dát to pětky, nemohla by jste třeba dát sem na blog nějaké návrhy na takové další podobné věštecké karty? Já bych si je ráda taky vyrobila, abych jich měla trochu víc. Nechci se mýlit, ale myslím, že ve čtyřce se žádná věštecká karta neobjevila. Jinak předem moc děkuji :)

Unknown řekl(a)...

Dobrý den, na čtvrtý díl jsme se já i moje dvě dcery velmi těšily. Dnes jsme jej dočetly jedním dechem a moc se nám líbil. Již se strašně těšíme na další pokračování.
Ráda bych se zeptala, kdy asi plánujete vydat třebe zase elektronicky 5. díl? děkuji moc.
Ještě si dovolím poradit čtenářům, kteří se také těšili na 4. díl a nemají možnost, jak jej přečíst. Zjistila jsem, že většina knihoven má ve své nabídce i půjčování čteček, takže je možné využít i tuto možnost. Při vrácení je třeba knihu ze čtečky zase smazat.

Unknown řekl(a)...

Já 4.díl Rafaelky bohužel ještě nemám četla sem jen to co je na wattpadu ale i tak si myslím že ta kniha bude dokonalá a moc se těším až vyjde a koupím si ji.No a Marina a Arthos to už jen s tím kouskem 4.dílu mam jasno oni k sobě patří a už od 1.dílu sem si to přála mám Arthose neskutečně ráda a tahle "náhoda hvězd" se mi moc moc moc líbí

Anet Šafandová řekl(a)...

"O rok a půl později" Zázraky se dějí :)

Renata Štulcová řekl(a)...

:-) To je pravda. Zřejmě nás má ta kniha naučit věřit na zázraky. Pak se budou dít.

Renata Štulcová řekl(a)...

Slibuju, že v pětce na ně nezapomenu. :-)

Anonymní řekl(a)...

Úplně souhlasím. Stíhám to i s povinnou četbou.
Celou čtyřku už mam dvakrát za sebou. Neví někdo kdy vyjde 5.díl? To čekání je hrozné

Anonymní řekl(a)...

Moc se těším až si přečtu novou knížku. Ačkoliv jsem trochu zklamaná z nových obalů. (prosím neberte to jako urážku) Starší obaly byly krásně ilustrované, a právě to mě ihned zaujalo. Díky tomu jsem Rafaelku začala číst, proto mi teď ta volba nových obalů nesedí... Chápu důvod a tak, ale stejně mi to přijde škoda. Staré obaly ke knížce tak jako více ladily ☺️

Anonymní řekl(a)...

Můžu se zeptat kdy vyjde pátý díl Rafaelky??? Už se nemůžu dočkat.

Renata Štulcová řekl(a)...

Pátý díl bude na podzim 2018.

Anonymní řekl(a)...

Hele,
vzpomínáte na dva detaily z knih? Prvním byl: Marina měla sen o tom, že se dostala ke zraněnému Lvu. Vzpomínala na to, že jej může zachránit atd.. Následně jej našla v altánu, kde se k ní otočil zády. Druhý: Z pátého dílu Mariino vidění o minulém životě, kde bylo přímo řečené, že léčila svůj lid.
Povšimněte si: zraněného Lva (její lásky) a Mariiny schopnosti léčení. Přidejte k tomu fakt, že Štulcová pracuje s legendami, pověstmi apod.
Nepovšiml si někdo z vás spojitosti s Tristanem a Isoldou? Ano, není to přesně na kopírák, ale prvky s motivy tam jsou... Jen ten konec mi nepřidává optimismus.
Samozřejmě je to pouze domněnka.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
mohla bych se zeptat, kdy uvidíme na pultech Vlasy dryád?

Děkuji za případnou odpověď. :-)

Anonymní řekl(a)...

dobrý den zajímalo by mě, jestli jste karty které dala Aina Marině v primě, dělala podle nějakých konkrétních karet jestli ano mohla by jste mi napsat jak se jmenují. Vaše knihy miluji a byla bych moc ráda za odpověď.

Anonymní řekl(a)...

ráda bych se zeptala kdo je Šárka a Jenda nějak jsem si toho nevšimla, předem děkuji za odpověď.

Renata Štulcová řekl(a)...

Ne, ty si vymýšlím. Žádné takové nejsou.

Renata Štulcová řekl(a)...

Spolužáci. Jsou jedni z nejtišších.

Unknown řekl(a)...

Nevím jestli jsem to dobře pochopili ale to tedy znamená že jsou driady? Také by mě ještě zajímalo jestli neuvažujete o 2. serii?

Unknown řekl(a)...

Nechtěla by jste tyto karty někdy vydat?

Renata Štulcová řekl(a)...

Chtěla, jenže to je finančně náročné.

Renata Štulcová řekl(a)...

Ano, jsou dryády. O druhé sérii jsem nepřemýšlela. Zatím mě čeká náročný poslední osmý díl. Navíc by to muselo být nějak jinak.

Anonymní řekl(a)...

Dobře, moc děkuji

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den mohu se zeptat kdy budou pokladnice kentauru? Horim nedockavosti

Renata Štulcová řekl(a)...

Přesné datum zatím nevím.

Anonymní řekl(a)...

Děkuji

Anonymní řekl(a)...

Prosím,alespoň přibližné datum ... Ať je na co se těšit

Renata Štulcová řekl(a)...

Zatím opravdu nevím.

Anonymní řekl(a)...

dobrý den, nevíte teď již přibližné datum vydání, moc se těším.

Renata Štulcová řekl(a)...

Ještě ne, hned jak to budu vědět, najdete info i tady na blogu. Mělo by to vyjít v listopadu.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek.
1)Moc jsem nechápala jeden komentář, kde se ptali, jestli bude druhá série když já beru tyhle knížky za celkově sérii knížek. Tak jsem se chtěla zeptat, kolik knížek na téma Rafaelova škola máte v plánu napsat? Vaše knížky Rafaelovi školy mě totiž nakoply ke čtení a za to jsem Vám opravdu vděčná, takže bych se nebránila pokračování.
2)Včera měla vyjít sedmá část, ale nikde není. Nevím jak to funguje s úplnýma novinkama, tak jestli bude znova vydána v knižní podobě, a nebo v elektronické. Vaši sérii bych chtěla mít všechnu v knižní, jelikož je to pro mě srdcová záležitost. Taky jsem Vám chtěla říct, že se ke knížkám pořád vracím, a pokaždé nalézám něco nového, jste prostě geniální!
3)Co máte v plánu s Arthosem a Rowanem. Dáváte nám naději, že spolu sknočí a pak nic. Nikdo neví kde je pravda. Na jednu stranu bych to chtěla konečně vědět, ale na druhou je to napínavé.
4)Musím být i nějaká negativita, takže: Vadí mi, jak se Marinina třída včetně ji, chovají jako mále děti. Marina by se mohla konečně vzchopit a věřit si. Kdybych si pořád neopakovala, že už je vlastně dospělá, představovala bych si 12-ti letou holku. Asi jenom tohle mi vadí a doufám, že to budete brát jako konstruktivní kritiku. Přece jenom každý máme jiné názory :).
Předem děkuji za odpovědi.

Anonymní řekl(a)...

Oprava předešlého komentáře.
Jakožto milovnice knih mám svůj účet na "Knihy Dobrosvky", takže jsem se dívala tam a jinak jsem nikde nic nenašla. Právě teď jsem se podívala na stránky Maitrea a našla jsem tam poslední díl. Z toho plyne, že většina mých otázek byla zodpovězena :D.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den Rafaelovu školu 7 už mám asi čtrnáct dní přečtenou, pořád přemýšlím nad tím jak to s Rowanem nakonec dopadne. Moc by mě proto zajímalo jak jste na tom se psaní 8 dílu princezny klenotů?

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,chtěla bych poprosit o jednu radu.
Jde o to že miluji Rafaelovu školu,ale nemůžu nikde sehnat 7 díl.
V naší knihovně není a kupovat si nechci,protože všechny díly stihnu přečíst během hrozně krátké doby,takže se mi kvůli tomu nechce utrácet.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli byste mi poradili jestli neexistuje kniha on-line nebo tak něco.
Děkuji moc

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, kdy vyjde princezna klenotů?
Moc se na knihu těším, jsem hrozně zvědavá jak to nakonec všechnodopadne :)
Děkuji za odpověď.

Renata Štulcová řekl(a)...

Vyjde na jaře 2022. Ještě ji stále dopisuju.

Renata Štulcová řekl(a)...

Koupit se dá přímo na eshopu nakladatelství. Jinak e-kniha je v prodeji také, a to u mnoha prodejců.

Renata Štulcová řekl(a)...

Vyjde na jaře 2022. Ještě ji stále dopisuju.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
miluju Rafaelovu školu, i když od pátého dílu se mi čte trochu ztěžka. Momentálně čtu šestou knihu a připadá mi, že čím je Marina starší, tím je naivnější (někdy mi dokonce připadá úplně hloupá). Také často fňuká a celkově se chová jak malé dítě a ne jako skoro dospělá holka. Zajímá mě, co se stalo? Je to záměr? Jistě, nabízí se vysvětlení, že je poblázněná láskou, ale to mi připadá jako hloupost. (Samotného Rowana moc nemusím, protože pořád věřím v tým Athos)

Děkuji za odpověď

Anonymní řekl(a)...

Se 4 bodem úplně souhlasím a taky jsem zvědavá, jestli Marina skončí s Athosen (moc bych jim to přála)

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,moc mě bavily podcasty neplanujete ještě nějaké nahrát.
Vaše čtenářka.

mama-braucht-winterschlaf řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Unknown řekl(a)...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli opravdu nemáte v úmyslu napsat 9.díl? Vždyť přece Marina nedokončila školu a jsou tam i nějaké nezodpovězené otázky. Moc se přimlouvám za pokračování Rafaelovy školy. Děkuji. Zdenka Suchánková

Renata Štulcová řekl(a)...

Dočkáte se. Bude to velké překvapení. 🍀

Anonymní řekl(a)...

Já bych byla moc ráda kdyby byl 9.díl, protože mě například hrozně zajímá co bude s Meluzínou po zlomení kletby(jestli se vrátí k Lucienovi, a tak)

Renata Štulcová řekl(a)...

Devítka vyjde v lednu 2023

Anonymní řekl(a)...

Krásný den, včera jsem dočetla celou sérii Rafaelovy školy a přiznám se, je mi smutno. Vždy, když dočtu knihu, je to jako bych opustila nejlepšího přítele. Přesto Vám paní Štulcová, chci strašně moc poděkovat. I když se mi s Vámi nepodařilo spojit přes e-mail, napíši to sem. Vaše knihy mě naprosto uchvátily, pomohly mi a otevřely mi oči. Jsou to jedny z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Napadá mě, co Vás vlastně vedlo k stvoření Rafaelova světa a jeho postav? Je to tak úžasně promyšlené, tak autentické, prostě překrásné.

Ps: Moc se na devítku těším, chtěla bych vědět, co bude dál s Arthosem...

Anonymní řekl(a)...

A jak se bude 9.díl jmenovat? Jestli už se to ví.(A jestli to není tajné😄)
Ps: taky bych chtěla vědět co bude s Arthosem

Renata řekl(a)...

Devátá kniha má název Věk Vodnářky. A o Arthosovi je v ní hodně.

Anonymní řekl(a)...

Vydržte. 😻

Anonymní řekl(a)...

Děkuju za vaše slova. V deváté knize bude o Arthosovi hodně. Přeci ho jen tak neopustíme, to by Marina nemohla. A vo mě vedlo k napsání série? Něco píšu v newsletteru a chystám knihu o psaní série. Tam vše prozradím.

Anonymní řekl(a)...

Děkuji za odpověď na mou otázku, moc mi na tom záleží. To je dobře, že tam toho o Arthosovi bude hodně, opravdu mě to zajímá.

Anonymní řekl(a)...

Za má slova děkovat nemusíte, zasloužíte si je, je vidět, že jste dala do knihy celé své srdce. Jsem ráda, že v další knize toho bude o Arthosovi hodně. Newsletters se Vám velice daří, čtu úplně každý, který přijde a jsem čím dál více uchvácena Vašimi slovy. Možná to bude trochu troufalá otázka, ale neotiskla jste do Mariny kousek sebe..? Nevím, asi je to jen nějaká má "spisovatelská" domněnka..

M.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy vlastně vyjde devítka? A jestli už vyšla, kdy ji mohu najít??

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, také mi chybí více informací k devátému dílu. Jaro je trochu široký pojem :-)

Unknown řekl(a)...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli už víte, kdy přibližně by měl vyjít Věk Vodnářky?

Renata Štulcová řekl(a)...

Někdy v květnu.

Anonymní řekl(a)...

Můžu se zeptat kdy přesně? Jsme totiž už v polovině května a já se nemůžu dočkat.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den tady milovnice Rafaelovy školy už jsem přečetla 8. díl a chci další jenže jsou prázdniny a do knihovny nemůžu. : (
PS: Taky mě zajímá kdy už se Aine ukáže Petrovi. ; )

Anonymní řekl(a)...

Sejdou se šťastně v 9. knize.

Anonymní řekl(a)...

Tak jsem včera konečně dočetla. Série se mnou byla přes deset let a pořád nemůžu uvěřit tomu, že je prostě konec. Naprosto úžasné finále, moc jsem si to užila. Svět Rafaelky už mi chybí teď. Moc se těším na zfilmování!:)

Anonymní řekl(a)...

Moc děkuju. A opravdu po těch dlouhých letech je to zvláštní, že je konec. Musíme si teď držet palce, protože dnešní upadající svět příběhy, jako je Rafaelka, moc potřebuje.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
serii Rafaelova škola si dcera začala půjčovat v knihovně a já ji po zběžném nakouknutí začala číst s ní. Aktuálně máme dočtené Vlnění nymf.
Dcera (nyní 7. třída) je veliký čtenář, má načteno opravdu hodně a velmi uvítala změnu obálek - ty původní barevné byly sice velmi roztomilé, ale opravdu velice dětské a jí už přišlo "trapné" si takové knížky půjčovat, pro neznalé to opravdu vypadalo jako knížka pohádek pro malé děti. Nové obálky jsou krásné, moc se povedly.
Bohužel s novým vydáním se v knize objevila velká spousta tiskařských chyb. Na několika místech chybí celé řádky textu, což v momentě, kdy je děj třeba zrovna napínavý, hodně mrzí a štve, nejste si pak jistí, jestli něco důležitého neuteklo. Po neděli si jdeme pro další díl, tak jsem zvědavá, jestli tam už bude tento problém odstraněn.
Jinak se nám série moc líbí, je to hezký příběh, i když musím říct, že jak už tu někdo psal, taky mi Marina přijde čím dál naivnější a ufňukanější, jak kdyby v každém díle dětinštěla, místo aby dospívala... že by tím, že je víla ;) ? Člověk tam ale nachází spoustu krásného a zajímavého čtení, to spojení s přírodou, naším životem a světem kolem nás je to moc hezky vymyšlené.

Renata Štulcová řekl(a)...

Ano, ve čtvrté knize tiskárna vyrobila chyby, nakladatelství lidem knihy vyměňovalo, ale knihovna si asi nepožádala. Marina je přesně taková, jak má být. Není to mužatka, ale dívka. Kdo si pamatuje na své dospívání, ví, že s náladami a smutkem to tak je. Navíc ona z lidského světa spadla mezi vznešené dokonalé bytosti. Ze své vesnice do velkého světa...

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den Renato Štulcová,chtěla jsem vás moc poprosit jestli byste nemohla napsat knihu kde se stane z Arthose a Maríny pár, když jsem se dozvěděla že ti dva spolu neskončí okamžitě mě přešla chuť ke čtení a už je to víc jak 3 měsíce a pořád se k tomu nemůžu vrátit, teď si nedělám legraci, ale bolí mě to, hrozně bych je chtěla vidět spolu tak moc moc prosím napište tu knihu s Arthosem a Marínou.

Anonymní řekl(a)...

jo to byste mohla moc moc moc moc moc prosím