pátek 29. září 2017

Než půjdu za dryádami...

Aneb Rafaelka v mobilu


Vy, kdo jste členy fb skupiny Rafaelova škola, určitě víte, že Zdeňka Kohlová vytvořila nádhernou variaci na obálku Rafaelky. Jistě vím, že nejsem jediná, kdo si ji stáhl do mobilu jako tapetu. Pokud vám na fb unikla, vidíte ji nyní vlevo, jedná se o obrazovku čtenářky Terky Novákové. Jen jsem zamalovala operátora. Terka mi ušetřila pár minut, nemusela jsem si PC vkládat svou mobilní obrazovku.

Během pracovních dní si na Rafaelku často ani nevzpomenu, ale obálky všech už napsaných dílů jsem si vždy dávala jako tapety. Tato fiktivní obálka je z nich nejvhodnější, protože je krásně jemná a neruší, jsou na ní dobře vidět ikonky. A Marinino jmelí. Tak podstatný amulet.

A když už mám jako další čtenáři novou Rafaelkovskou tapetu, tak jsem se rozhodla si v mobilu nastavit i hudbu, jež se váže k Rafaelce. Každý máme zkušenosti při každodenním používání mobilů, že je bláznivé mít na mobilu některou z předpřipravených melodií. Člověk pak neví, komu na ulici nebo na poradě v práci mobil vlastně...
zvoní.
A tak si ráda nastavuji svou melodii. Takovou, kterou nemají ostatní. Takže ne právě poslední hit sezóny. Navíc některé písničky zní z mobilů jako zpěv při zánětu nosohltanu. Protože právě píšu Vlasy dryád, v kterých se vracíme k Panově flétně, a to tak hodně, že budete překvapeni, vytáhla jsem ze šuplíku CD od George Zamfira a do mobilu "nadaunloudovala" - ano, někdo z vás už možná tuší - Nespoutanou melodii (Unchained melody). Ostříhala jsem ji v jedné appce a mám vyzvánění, které si nespletu s vyzváněním ostatních. A také mi stále Rafaelku připomíná. Navíc se jedná o tak chytlavou melodii, že si ji po telefonátu pak stále prozpěvuji.

Jste-li zvědaví a milujete-li hudbu, tak si ji můžete hned poslechnout. Můj telefonek zvoní či spíše jásá hudbou od 2:41. Tak až ji někde uslyšíte, možná tam jsem i já. I když já jsem skoro pořád doma. Cestuju téměř jen o prázdniny. Nyní mě čeká pětiminutová cesta k dryádám na zahradu za město.

Jaké máte tapety a vyzvánění vy? Určitě nejsou spisovatelská, ale možná mají osobní význam. Jak si je vybíráte a vyrábíte? Můžete nám to říci do komentářů?
2 komentáře:

Tvořilka řekl(a)...

Moc pěkná tapeta!

Renata Štulcová řekl(a)...

Zdeňka Kohlová je na tyhle věci mistr.