Ano, mluvím sice záhadně, ale mluvím o Vodě a schválně používám nyní velké V, abych vytvořila její vlastní jméno.
Slovo Voda je dávné, dokonce i v sanskrtu a chetitštině zní podobně. (To si nevymýšlím, to jsem si ověřila.)
Rusalka v Rafaelově škole o Vodě, která je mimochodem její babičkou, říká: "Voda je bytost. Ve své podstatě v nekonečných rozměrech Zásvětí vypadá úplně jinak, než ji znáte. Tam je krásná jako nymfy tady. V Zásvětí také porodila mého otce, který je na Zemi jejím vyslancem."
A nymfa Melissáni vypráví v Panově jeskyni na ostrově Kefalónie: „Někteří z vás budou učit lidi, že voda, do které se před pitím vloží přání, pomáhá. Záleží ale na tom, jak hodně vodě ten, kdo ji pije, věří. Kámen čili ty nejpomalejší vibrace najdete v kosmu všude, kam se podíváte. Ale voda... voda je zázračná bytost, která si vybrala jen hrstku planet a mezi nimi tu naši.“
Pravděpodobně vám neuniklo, že...
20. března po páté ranní hodině (pro Evropu) nastává jarní rovnodennost a přichází kalendářní jaro. V tu dobu se po celé Zemi budou lidé scházet, meditovat u Vody a žehnat Vodě, protože je posvátná. Lidé se spojili a chtějí tak rozjet další pomoc Vodě.
V Americe budou mít na západním pobřeží v době rovnodennosti podvečer, tak jim to půjde lépe, než tady u nás. No, leda že byste se vydali žehnat vodě v neděli za svítání. Článek píšu 19. března po desáté večerní hodině, rovnodennost je už za sedm hodin. Tak nevím, jestli to všichni stihneme. Nejbližší Voda, kromě té kohoutkové, je pro mě naše posvátná řeka zvaná Bílá, tedy Alba, čili Labe.
Tak ať to nemáte k Vodě daleko a můžete k ní zaskočit si zameditovat nejen během rovnodennosti.
2 komentáře:
kde jsou ty posvátné bytosti?
A jak o nich víte?
Okomentovat